Ocieplanie zbiorników

Ocieplanie zbiorników pianką PUR

Pianki poliuretanowe umożliwią wykonywanie skutecznych izolacji przemysłowych, bowiem charakteryzują się bardzo wysoką odpornością mechaniczną, są niezwykle przyczepne i uniwersalne jeżeli chodzi o rodzaj materiału, na który mogą być aplikowane.

W przypadku zbiorników, w których przechowywane są różnego rodzaju substancje, niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury wnętrza. Izolacja zbiorników powinna zapewniać magazynowanym substancjom odpowiednie warunki o każdej porze roku – latem ochronę przed nagrzewaniem, a zimą – przed nadmiernym wychłodzeniem. Dzięki swoim parametrom i właściwościom, pianka poliuretanowa jest do tego najbardziej odpowiednia.

Co bardzo istotne dla izolacji – pianka jest odporna na czynniki zewnętrzne oraz różnego rodzaju środki chemiczne, a także nie zmienia swoich parametrów pod wpływem działania wilgoci i upływu lat. Bezpieczeństwo tego rodzaju izolacji wynika również z faktu, że pianka poliuretanowa jest materiałem termoutwardzalnym, co oznacza, że pod wpływem działania ognia nie powraca do stanu płynnego i – co za tym idzie – nie rozprzestrzenia ognia.