Izolacja posadzek

Izolacje posadzek pianką

Pianka poliuretanowa ma zastosowanie m.in. jako izolująca warstwa podposadzkowa. Ocieplając posadzkę pianką PUR można obniżyć końcową wysokość podłogi, co ma istotne znaczenie w doborze poziomu drzwi czy osadzenia schodów. Naniesiona warstwa pianki na posadzce cechuje się wysoką szczelnością i jest dodatkową ochroną dla ogrzewania podłogowego.

W porównaniu do powszechnych materiałów, takich jak styropian czy wełna mineralna, piankę PUR cechują znacznie lepsze parametry przewodzenia ciepła oraz odporność na mechaniczne zgniecenia. Pianka poliuretanowa jest również świetnym rozwiązaniem jako izolacja sufitu.

Ocieplenie posadzki pianką poliuretanową posiada wiele zalet. Główną zaletą izolacji posadzki pianką jest niewielka grubość nanoszonej warstwy i zarazem bardzo korzystne właściwości materiału. Pianka ta posiada najwyższe parametry cieplne, jako jedyna w 100% zapobiega powstawaniu mostkom cieplnym, a przy tym jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie pianki zamknięto-komórkowej na posadzkach stanowi idealną ochronę hydroizolacyjną. Pianka PUR jest całkowicie nie do zastąpienia w przypadku podłóg przepełnionych różnego rodzaju instalacjami.